HİZMETLERİMİZ

HI-FU Saten Yüz Germe Nedir?

Yeni teknoloji yüksek yoğunluk odaklı ses dalgaları -HIFU-; cerrahi olmayan ciltte gençleşme etkisi oluşturan cihazlardır. Akustik dalgalar cildin kollojen doku esnekliğinde artışa neden olur ki; kan akışında artış ve enzimatik aktivitelerde artma ile yeni kollojen oluşumu artırmaktadır.

Oluşan bu minik noktasal uyarılar sayesinde; cildin alt katmanlarını uyararak kollajen üretimini artıran bu sistem sayesinde yüz, boyun, dekolte de ciltte sıkılaşma ve gerilme sağlayarak ameliyat dışı genç görünüm oluşturmaktadır.

Yüksek yoğunluklu odaklı akustik dalgalar yıllardır bildiğimiz hamilelerde dahi güvenle kullanılan yoğunlaştırılmış Ultrasonik ses dalgaları sayesinde, bu etkiyi sağlamaktadır.

Yer çekimi ve yaşla birlikte azalan hormonların etkisi sonucu; elastikiyet kaybı ile oluşan sarkma ve mimik çizgilerinin tedavi edilmesini sağlar.

Hı-Fu Saten Yüz Germe Nasıl Çalışır?

Ameliyat olmadan, doğal olarak daha genç görünüm sağlamak için cildin sıkılaşmasını sağlar.

Kaç kez uygulanmalıdır? tamamen ultrason teknolojisi ile çalışma mantığından dolayı seans sayısı yoktur. Yaş ile değişmekte seans sayıları, ama bir seans sonrası gözle görülür netlikte cildin gerginleşmesine ve çizgilerin açılmasına yardımcı olur.

İşlem Ne Kadar Sürer?

Ortalama işlem süresi 40-50 dk dır.

İşlem esnasında ağrı acı olmaz; bunun en önemli nedeni diğer HİFU’lardan farklı olarak yüksek yoğunluklu ses dalgalarının fraksiyonel dağılımıdır.

Oluşan Etki Nedir?

Kollojen sentezi ve yoğunlaşmış kollojen sayesinde sıkılaşmış gerginleşmiş ve pürüzsüz bir cilde sahip olunur.

Geri dönüşler; kaşlarda kalkma ve göz çevresi kırışıklılarda azalma, gıdı ve boyun da sıkılaşmanın fark edilmesi dile getirilir.

Özellikle vücut başlığı ile deride sıkılaşma sağlamakta ve bu etkisi ile özellikle liposakşın sonrası hastalarımda koltuk altı ve bacak içi bölgesinde derinin sıkılığını sağlamak için kullanılmaktadır.

Deride sıkılaşma çevreniz tarafından anında farkedilir olmaktadır.