HİZMETLERİMİZ

Lazer ile Dövme Silme Nasıl Yapılır?

Lazer, bütün dövme türlerinde ( amatör, profesyonel ) ve her renkteki dövmede etkili olmaktadır. Üstelik işlem deride herhangi bir yaralanma yaratmadığı için enfeksiyon kapma riski bulunmaz, kullandığı teknik itibarıyla hiçbir lekelenme ya da iz bırakma etkisi görülmemiştir, cildinizde sadece dövmenin bulunduğu bölge üzerinde çalışan bu sistem diğer dokulara zarar vermeden çalışır. İşlem birkaç dakika sürmektedir, uygulama yapılırken aynı zamanda cildin kendi kendini yenilemesine yarayan kollajen de tetiklendiği için cilt daha genç, pürüzsüz, berrak bir görünüme kavuşur.

Lazer ile Dövme Silme Nasıl Uygulanır?

Dövme silme için kullanılan lazer ışını derinin epidermis tabakasını geçerek, dermis ve derialtı dokudaki dövmeye rengini veren bileşikler tarafından emilir ve bu maddelerin parçalanıp bağışıklık sistemi tarafından ortadan kaldırılması sağlanır. Lazer değişik renkler ve dalga boylarındaki lazer ışınlarıyla dövme silmede en geniş renk spektrumununda etkili olan teknolojilerdendir. Dövmenin rengi koyu ise daha kolay silinebilirken, açık renklerde silinmesi daha da zorlaşır. Çoğu zaman dövmeler birden fazla renkte olurlar. Dövmelerdeki değişik renkleri deri altına demir, karbon, civa, kadmiyum, kobalt, krom ve titanyum bileşikleri verilerek oluşturulur. Siyah renkli dövmeler her türlü ışığı absorbe edebildiği için her tür dövme lazeriyle en kolay sonuç alınan dövmelerdir. Koyu renkler de siyah renk gibi lazer tedavisine cevap verdiğinden kolay sonuç alınırken, sarı, yeşil vb. renkler daha spesifik ışık dalga boyu emebildiğinden daha zor ve daha uzun sürede tedavi edilebilirler. Silinecek dövmenin bulunduğu bölge, yüz gibi kanlanması iyi ve derisi ince olan bir bölgeyse tedaviden sonra iyileşme daha hızlı olur. Bu daha yüksek enerji verilerek çalışmaya imkan tanırken, daha kolay ve daha kısa sürede sonuç alınabilir. Ancak gövde, kol ve bacaklar gibi kalın derili alanlarda daha uzun ve daha çok seans uygulayarak sonuç alınabilir. Dövme silme seansları sırasında çoğu zaman anesteziye gerek olmasa da hassas kişilere uygulama yapılırken, lokal anestezi yapılması

faydalı olabilir.

 

Lazer ile Dövme Silme Seans Aralıkları Ne Kadardır?

Lazer ile dövme silme seansları 4-8 haftalık aralıklarla yapılmaktadır.

Her Dövme Lazer İle Silinebilir mi?

En kolay şekilde çıkan dövmeler koyu renkli ve profesyonel dövmelerdir. Diğer renk dövmelerde açık renkte bir iz kalma olasılığı vardır.

Lazer ile Dövme Silme Bir Seans Ne Kadar Süre Sürmektedir?

Küçük bir lazer ile dövme silme işleminin süresi 5 dakika sürerken, büyük ve birden fazla dövme için lazer ile dövme silme süresi 1 saati bulabilmektedir.